ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Kamenný koberec kvalita / záruka

! První na trh jsme před několika lety uvedli 100% UV odolné pojivo PIEDRA (Polyaspartik), které nikdy nezmění barvu, povrch se nezačne drolit a není třeba povrch po čase přetírat, tak jak to můžete znát z konkurenčních méně kvalitních produktů. Díky dlouholetým a bohatým zkušenostem zaručujeme nejvyšší kvalitu kamenných koberců na našem trhu a jako jediná firma poskytujeme záruku 5 let!

Podmínky záruky:
- platné od 01.08.2019
- pouze na instalace, které jsou provedeny naší firmou, nebo naším certifikovaným partnerem
- vztahuje se pouze na drolení povrchu, nikoliv na mechanické poškození.
- v exteriéru na pojiva typu PIEDRA Polyaspartik 100% UV
- v interiéru na všechny typy pojiv PIEDRA
- musí být řádně podepsaný předávací protokol o převzetí díla
- dílo musí být plně uhrazeno

Kamenný koberec kvalita / porovnání s jinými prodejci

Doposud neexistuje žádná norma, která by určovala v jaké kvalitě se kamenné a mramorové koberce mají prodávat. Většina prodejců u nás za stejnou či dokonce vyšší cenu prodává nesušené oblázky s menší objemem pryskyřice na jednu sadu balení. Proto PIEDRA vytváří jako první na našem trhu standardy kvality.

Důležité faktory ceny jsou:

• kvalita oblázků, které musí být oblé, prané, čisté, extra sušené. V případě, že nebudou oblázky v požadované kvalitě, vytvoří se fleky, které jsou způsobeny velkým obsahem prachu a vlhkosti v kamenivu. Dále se bude povrch drolit, nebude celkově pevný a nebude mít požadovanou dlouhou životnost.

- Kamenivo pro interiér je doporučené ve frakci (velikosti oblázků) 1-3, 2-4, 2-5. Větší frakce kameniva např. 4-7 mm již není pro interiér vhodná.
- Kamenivo pro exteriér je doporučené ve frakci 2-4 mm, 2-5 mm, 2-8 mm, 3-6 mm, 4-7 mm, 4-8 mm, 8-12 mm. Rozmezí velikostí (frakce) značí vždy nejmenší a největší rozměr normovaného oka síta, přes který propadávají zrna oblázků.

kvalita pojiva, které musí být speciálně modifikované na povrch mramorový nebo kamenný koberec. V případě, že by se použilo nevhodné či špatné pojivo, nastává hned několik problémů. Například vlivem UV reakce může docházet k rychlému žloutnutí či rychlé degradaci povrchu. Dále může nastat uvolňování oblázků (drolit se), tedy narušení celkové pevnosti povrchu.

• poměr dodávané pryskyřice a kameniva na 1 m2.  Mnoho prodejců uvádí cenu pouze za 1 m2, ale již nelze zjistit jaká je cena balení za 25 kg oblázků a pojiva. Řada prodejců v těchto cenách z m2 kalkuluje s minimální tloušťkou povrchu, reálně je pak ale spotřeba a tedy i cena více jak dvojnásobná.

Nelze tedy porovnávat pouze cenu za m2 a též si myslet, že všechny pojiva pro kamenné koberce jsou ve stejné kvalitě! Více jak naše desetiletá zkušenost je taková, že konkurenční produkty nedosahuji ani zdaleka požadované kvality na trvanlivost a proto je třeba rozlišovat mezi jednotlivými výrobci a prodejci, nikoliv si myslet, že pokud se někomu kamenný koberec začal drolit, že je to vlastnost samotného kamenného koberce. 

Povrchy PIEDRA se vyznačují tím, že mají jen 0,3% drobných reklamací a 0,0% závažných reklamací!

Možnosti typu pojiva:
Epoxidová pryskyřice
 = Vysoce kvalitní UV stabilizované pojivo pro kamenné koberce PIEDRA, zvýšená odolnost na otěr a zátěž. Nedoporučujeme pro světlé povrchy, po čase mění mírně odstín do žluta.

Polyaspartická pryskyřice = Nejkvalitnější prémiové dvojsložkové pojivo pro kamenné koberce na našem trhu, 100% UV odolné, po čase nemění barvu ani vzhled, nedegraduje, není třeba po letech regenerovat nátěrem, zvýšená odolnost na otěr a zátěž. Záruka 5 let, že nebude docházet k drolení

Foto kamenný koberec PIEDRA, realizace 04.2014, foceno 07.2021 - vzorkovna PIEDRA Praha. I po mnoha letech je stále plně funkční jak po stránce estetiky, tak i po stránce pevnosti:

 
 
 
 

Kontaktujte nás

Vaše osobní údaje zadané do formuláře budou použity k odeslání odpovědi.
Odeslání zprávy. Všechna pole označená (*) jsou povinná.

Kamenný koberec

Interiéry z přírodního kamene

Exteriéry z přírodního kamene

Přihlášení / registrace