ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Dlažba a obklad travertin PIEDRA

Veškerý sortiment přírodní dlažby a obkladů z travertinu můžete zakoupit přímo na našich prodejnách nebo objednat přes náš e-shop zde: Vzorník / e-shop 

Jsme přímý dovozci a zpracovatele travertinu za velmi příznivé ceny. Právě díky tomu ceny dlažby a obkladů z travertinu jsou v dnešní době již prakticky porovnatelné a občas dokonce nižší s ohledem na vysoké ceny energií při výrobě imitací či klasické keramické a betonové dlažby a obkladů.

Protože se jedná o přírodní materiál (BIO), má perfektní tepelné a izolační vlastnosti. 
Díky povrchovým úpravám a impregnacím je travertin vhodný pro využití v interiéru i exteriéru, je mrazuvzdoný, otěru odolný, pevný i pro pojezdové plochy automobilů nebo pro uložení do štěrkového lóže. 

Dlažba z travertinu pro venkovní použití je nejčastěji používá v povrchové úpravě matná, kartáčovaná nebo bubnovaná, proto má povrch výborné protiskluzové vlastnosti, například když je použitý kolem bazénu nebo na příjezdové cesty pro automobily nebo pochozí plochy. Naopak pokud je travertinová dlažba použitá v interiéru, lze kromě kartáčované a broušené povrchové úpravy zvolit i lesklý povrch. 

Travertin v interiéru:

  • obklady a dlažby: do koupelny, do předsíně,  do haly, do chodby, do obývací pokoje, do ložnice, do pracovny, na stěny, do kanceláře, k bazénu.
  • schody
  • parapety
  • a mnoho dalšího

Využití travertinu exteriérech:

  • obklady a dlažby, na fasády, na terasu, okolo bazény, na stěny, na chodníky
  • parapety
  • schody
  • a mnoho dalšíh

Travertin je chemická usazená hornina vznikající na pevnině. Je tvořen malými zrnky čistého uhličitanu vápenatého vázaných na místa výskytu horkých pramenů, která poutají dohromady ostatní částečky, z nichž je travertin tvořen. Může obsahovat také jíl a klasický křemen.

V travertinu je možné objevit fosilní zbytky.

Travertin je velmi světlou horninou, která se může pohybovat od bělavě žluté až nažloutlé, někdy je zbarven do červena v závislosti na příměsích. Jeho uloženiny jsou často zaoblené, hroznovité a mají často dobře viditelnou páskovanou strukturu. Hustota travertinu se pohybuje od 2,6 do 2,8 g/cm3.

Vyskytuje se v krasových oblastech tvořených vápencem, případně dolomitem.

 Příkladné foto využití travertinu:

Kamenný koberec

Interiéry z přírodního kamene

Exteriéry z přírodního kamene

Vaše osobní údaje zadáné do formuláře budou použity za účelem zpracování a odeslání odpovědi.
Odeslání zprávy. Všechna pole označená (*) jsou povinná.

Facebook / YOUtube

Autorská práva

Copyright © 2023 PIEDRA Všechna práva vyhrazena

logo final new

Přihlášení / registrace