ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

Venkovní dlažby, interiérová dlažba a obklady travertin

Máme největší výběr přírodní venkovní dlažby, interiérové dlažby a obkladů z travertinu v ČR. Vše můžete vidět a zakoupit přímo na našich prodejnách nebo objednat přes náš e-shop zde: Vzorník / e-shop 

Jsme přímý dovozci a zpracovatele travertinu za velmi příznivé ceny. Právě díky tomu naše ceny venkovní dlažby, interiérové dlažby a obkladů z travertinu máme porovnatelné a občas dokonce nižší, než mají klasické keramické / betonové dlažby.

Protože se jedná o přírodní materiál (BIO), má perfektní tepelné a izolační vlastnosti. 
Díky povrchovým úpravám a impregnacím je travertin vhodný pro využití v interiéru i exteriéru, je mrazuvzdoný, otěru odolný, pevný i pro pojezdové plochy automobilů nebo pro uložení do štěrkového lóže. 

Venkovní dlažba z travertinu je nejčastěji používá v povrchové úpravě matná, kartáčovaná nebo bubnovaná, proto má povrch výborné protiskluzové a trvanlivé vlastnosti. Například když použita jako dlažba u bazénu nebo jako dlažba na terasu či dlažba do zahrady a též dlažba na chodník a příjezdové cesty pro automobily, není potřeba mít obavu z životnosti, kluzání nebo údržby.

Dlažba do interiéru z přírodního travertinu se použitá nejčastěji v matné broušené povrchové úpravě s vyplněními póry, ale lze použít i kartáčovanou povrchovou úpravu či lesklý povrch, tak aby přesně zapadala do designu konkrétních prostor. Podle výběru povrchové úpravy travertin lze umístit do mnoha stylu interiérů, tedy jak rustikálních, tak moderních interiérů.  

Travertin v interiéru:

  • obklady a dlažby: do koupelny, do předsíně,  do haly, do chodby, do obývací pokoje, do ložnice, do pracovny, na stěny, do kanceláře, k bazénu.
  • schody
  • parapety
  • a mnoho dalšího

Využití travertinu exteriérech:

  • obklady a dlažby, na fasády, na terasu, okolo bazény, na stěny, na chodníky
  • parapety
  • schody
  • a mnoho dalšíh

Travertin je chemická usazená hornina vznikající na pevnině. Je tvořen malými zrnky čistého uhličitanu vápenatého vázaných na místa výskytu horkých pramenů, která poutají dohromady ostatní částečky, z nichž je travertin tvořen. Může obsahovat také jíl a klasický křemen.

V travertinu je možné objevit fosilní zbytky.

Travertin je velmi světlou horninou, která se může pohybovat od bělavě žluté až nažloutlé, někdy je zbarven do červena v závislosti na příměsích. Jeho uloženiny jsou často zaoblené, hroznovité a mají často dobře viditelnou páskovanou strukturu. Hustota travertinu se pohybuje od 2,6 do 2,8 g/cm3.

Vyskytuje se v krasových oblastech tvořených vápencem, případně dolomitem.

 Příkladné foto využití travertinu:

Kontaktujte nás

Vaše osobní údaje zadané do formuláře budou použity k odeslání odpovědi.
Odeslání zprávy. Všechna pole označená (*) jsou povinná.

Kamenný koberec

Interiéry z přírodního kamene

Exteriéry z přírodního kamene

Přihlášení / registrace