ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator

O přírodním kameni

Přírodní kámen (materiál) nic nenahradí - proč? Protože vše ostatní je jen náhražka, napodobenina nebo umělá imitace, která podléhá většinou krátkodobým módním trendům nebo požadavkům na nižší cenu těchto výrobků. Přitom právě ceny dlažby a obkladů z přírodního kamene jsou v dnešní době již prakticky srovnatelná a občas dokonce nižší s ohledem na vysoké ceny energií při výrobě imitací či klasické keramické a betonové dlažby a obkladů.

Už samo slovo PŘÍRODNÍ naznačuje, že se jedná o tzv. BIO produkt. Přírodní kámen byl tedy „vyroben" přírodou samou. Kámen je zároveň nejstarším a nejušlechtilejším stavebním materiálem, využívaným již tisíce let. Má nenahraditelné technické vlastnosti např. tepelné, izolační, mrazuvzdorné, otěruvzdorné, vodě a vlhkuvzdorné, minimální roztažnost, atd...
Přírodní kámen je elegantní a nabízí snadnou kombinaci s ostatními materiály jako je dřevo, kov nebo sklo. Svůj široký rozsah využití najde jak v interiéru, tak exteriéru. Pokud vsadíte na přírodní kámen, určitě se nezmýlíte! Je to nadčasový materiál, který nikdy nevyjde z módy a vždy si zachová svoji originalitu a výjimečnost.

Z mramoru jsou například postaveny mnohé význačné stovky let staré stavby. Například Artemidin chrám v Efesu, respektive samotný Efes, který vzniknul asi ve 12. století před naším letopočtem byl celý z mramoru. Pozoruhodné je, že všechny komunikační cesty byly z mramorové dlažby a jsou do dnes zachovány a stále slouží svému účelu! S novějších staveb je to například šikmá věž v Pise, která je celá z mramoru a její stavba je datována od roku 1173. S modernějších staveb lze uvést příkladem architektonicky významný milník nadčasové Vily Tugendhat z roku 1930 od významného architekta Ludwig Mies van der Rohe, kde je použit jako výrazný prvek celé stavby mramor a travertin. Proto přírodní kámen je po právu považován za trvanlivý a nadčasový materiál, jak po stránce designu, tak trvanlivosti.

LOM_KREM_STANDART

Povrchové mechanické úpravy kamene – leštěný, matný, kartačovaný, pemrlovaný (obouchaný), antik, patinovaný, řezaný, pálený, štípaný a jiné.

Kompletní nabídka obklady a dlažby z přírodního kamene, mramor, travertin a další zde: Vzorník / e-shop


Mohlo by Vás zajímat, možná hledáte ...

Kontaktujte nás

Vaše osobní údaje zadané do formuláře budou použity k odeslání odpovědi.
Odeslání zprávy. Všechna pole označená (*) jsou povinná.

Kamenný koberec

Interiéry z přírodního kamene

Exteriéry z přírodního kamene

Přihlášení / registrace